Kamnáři předvedou svůj um na veletrhu ForArch


Unikátní příležitost vidět na vlastní oči, jak se staví tradiční kachlový sporák, budou mít návštěvníci letošního veletrhu ForArch. Cech kamnářů České republiky totiž v rámci své prezentace na veletrhu ve dnech od 16. do 20. září vyhradil prostor také mladým učňům, kteří veřejnosti předvedou svůj kamnářský um pod dohledem svých letos vyučených kolegů. Možnost sledovat jedinečný řemeslný postup kamnáře zprostředkuje cech vůbec poprvé ve své novodobé historii. Kromě toho budou součástí cechovního zázemí také ukázky kamen, a to nejen historických, ale i moderních, která jsou velmi šetrná k životnímu prostředí.

Cech je tu pro kamnáře i pro veřejnost. Také proto při příležitosti akce ForArch vydává vlastní Kamnářský speciál, plný zajímavých informací, tipů a rad, rozhovorů a samozřejmě také krásných fotografií kamen, krbů a sporáků pro vaši inspiraci. Magazín bude k dostání na veletrhu zdarma na stánku Cechu kamnářů České republiky.

Cech kamnářů má v současnosti téměř 200 členů a noví stále přibývají. Svým členům zajišťuje snadnou dostupnost informací, možnosti sebevzdělávání a získání praxe s novými postupy a materiály. Plnění tohoto záměru pak zákazníkům přináší trvale stoupající úroveň kvality odvedené práce a tedy i kvality jejich domácího života. Mezi cíle působení cechu patří rovněž zvyšování povědomí o ekologickém vytápění kachlovými kamny a krby a posílení pozice cechu v rámci Evropy.