Kamnářský veletrh B2B, Lipsko 17.-19.4.2023


„World of Fireplaces“ 

první ročník velkolepého B2B veletrhu specializovaného na všechny obory týkající se kamen, krbů a kamnářského řemesla v německém Lipsku 17.19.4. 2023

První ročník této výstavy nabídl 240 vystavovatelů z oboru, který je nám, kamnářům tak blízký. Na ploše 15000 m2 bylo k vidění vše napříč oborem. Jednotliví výrobci prezentovali nejen své stávající nejzajímavější produkty, ale také novinky a prototypy pro nadcházející sezonu. Mezi vystavovateli byli výrobci krbových vložek, krbových kamen, designových topidel, zahradních grilů, topenišť a pecí, výrobci materiálů pro stavbu kamen a krbů, producenti komínových systémů, elektronických jednotek pro regulaci topidel, softwarové firmy, výrobci keramiky a také například výrobci manipulační techniky a nářadí.

Tento specializovaný veletrh nabídl koncentrovaně vše, co se našeho oboru týká. Stal se místem setkání výrobců a jejich odběratelů. Návštěvníkům, kterých se během tří výstavních dnů zúčastnilo více než 8000, nabídl možnost v přátelském prostředí nabrat inspiraci, prodiskutovat technické a designové novinky a také navázat nové kontakty. Mezi návštěvníky převažovali samozřejmě místní, ale nemalé zastoupení měli i návštěvníci z Nizozemsky, Rakouska, České republiky, Polska, Itálie a Švédska. V menší míře pak byli návštěvníci z dalších evropských zemí jako Švýcarska, Belgie, Velké Británie, Francie, Dánska a Norska.

Tento formát B2B veletrhu pro jedno odvětví je skvělou příležitostí, jak v jednom dni obsáhnout vše, co je vás zajímavé.

Závěrem mohu jen doporučit návštěvu příštího ročníku 2025, pro který byla letos v Lipsku nastavena „vysoká laťka“.